Hizmet Sözleşmesi

Bu sözleşme www.phpkodlar.com üzerinden satın alacağınız her türlü hizmet ve yazılımın kullanım ve destek konusunda tarafların karşılıklı haklarını düzenlemek üzere hazırlanmıştır.

1- Taraflar

 • 1a- Php Kodlar / 
 • SDM Kozmetik Medikal ve İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti. firması www.phpkodlar.com isimli internet sitesinin işletmecisidir, ve sözleşmede Pazaryeri yada Php Kodlar olarak anılacaktır.
 • 1b- Sistem üzerinden herhangi bir hizmet satın alan kullanıcı müşteri olarak anılacaktır.
 • 1c- Sistem üzerinde ürünlerinin satılmasına izin verilmiş satıcılar Geliştirici yada Satıcı olarak anılacaktır.

2- Php Kodlar'ın  Yükümlülükleri

 • 2a- Php Kodlar pazaryeri olarak, Satıcılar için kurumsal yada bireysel olarak 4. maddede belirtilen şartlar kapsamında hizmet sağlayan kullanıcılara satış yapma imkanı sağlar. Müşteriler için güvenli bir ortamda, hizmet devamlılığını esas alan alışveriş imkanı sağlar.
 • 2b- Php Kodlar pazaryeri üzerinden hizmet yada yazılım satın alan müşteriler için şunları sağlamakla yükümlüdür
 • a- Satın alınan hizmet için en az 6 aylık Geliştirici tarafından verilecek teknik desteği sağlamak
 • b- Yazılımın satın alınmasından sonra yazılımın eksiksiz kurdurmak
 • c- Yazılımın satın alınmasından sonra 6 aylık sürenin bitimini takiben ilave süre ile destek satın alma hakkı sunmak
 • ç- Satın alınan indirilebilir ürünün ilk 6 ay içerisinde 10 kez indirilebilmesini, 6 ay dan sonra tekrar indirilmek istenmesi durumunda 6 aylık yeni indirme hakkı satın alma imkanı sunmak
 • d- Geliştiricinin ürünü geliştirmeyi bırakması yada destek sunmayı bırakması durumunda kalan süre için teknik desteği kendi bünyesinde sunmak
 • e- Geliştiricinin indirilebilir ürünlerle birlikte tüm detayları anlatım yapan bir kullanım kılavuzunu ürün beraberinde vermesini sağlamak
 • 2c- Php Kodlar pazaryeri üzerinden hizmet yada yazılımının satışını yapan Geliştiriciler için Php Kodlar şunları sağlamakla yükümlüdür
 • a- Satışı yapılacak ürün yada hizmetin en iyi şekilde tanıtımını sağlayacak bir ürün ekleme sistemi sunmak
 • b- Satışı yapılacak indirilebilir ürünler için zaman aşımı süresi olan indirme linkleri oluşturmak
 • c- Satışı yapılacak hizmetler için hizmetin takibini sağlayan bir onay sistemi sunmak
 • ç- Satışı yapılan hizmet yada ürünün kim tarafından alındığını müşteri bilgilerini herhangi bir şekilde gizlemeden görebilecek bir yönetim ekranı sunmak
 • d- Satışı yapılan yada yapılmakta olan ürünler yada hizmetlere yapılan kullanıcı yorumlarına yanıt verebilme imkanı sunmak
 • e- Satışı yapılan ürünlerin ve hizmetlerin ücretlerini anlaşılan komisyonlar üzerinden ve belirtilen tarihlerde eksiksiz olarak Geliştiricinin belirttiği banka hesabına transfer etmek

 

3- Geliştiricinin/Satıcının Yükümlülükleri

Geliştiricinin Müşteriye karşı olan yükümlülükleri şu şekildedir:

 • a- Geliştirici sattığı hizmet yada yazılım için en az 6 ay boyunca ücretsiz teknik destek sağlamalıdır.
 • b- Geliştirici müşterinin destek lisansı yenilemesi yapması durumunda lisansın geçerli olduğu sürece destek vermekle yükümlüdür.
 • c- Geliştirici satışını yaptığı indirilebilir ürünler içerisinde ürünün kurulumu, kullanımı ve düzenlemesi için gerekli kullanım kılavuzunu Php Kodlar’ın belirlediği standartlarda sunmak zorundadır.
 • d- Geliştirici,  tüm dosyaları açık kaynak kodlu olarak vermeli ve herhangi bir şifreleme yapmamalıdır.
 • e- Geliştirici sistemden ayrılmayı istemesi durumunda müşterilerine en az 30 gün öncesinde bilgilendirmede bulunmalıdır. Geliştiricinin Php Kodlar ‘a karşı olan yükümlülükleri şu şekildedir:
 • f- Satın alan müşterilerine en az 6 ay süreyle teknik destek vermeyi taahhüt etmek,
 • g- Satılan ürün ve hizmetleri için para transferinin gerçekleşeceği IBANN numarasını eksiksiz belirtmek.
 • ğ – 30 günden erken ayrılmak istemesi durumunda 30 güne ait tüm satış komisyon tutarlarını Php Kodlar'a ödemesi gerekir.
 • h – 30 gün önceden haber vermesine karşın kullanıcı 6 ay içerisinde destek vermemesi durumunda, temaya ait destek Php Kodlar tarafından verilmeye başlanır ve bunun için kullanıcıdan her 6 ayda bir ücret alınır, Geliştirici bu ücret üzerinde herhangi bir hak iddia edemez.
 • i- Satışı yapılan ürünler içerisinde Korsan ve illegal içerik kullanmamakla beraber yasalarca kullanımı, tanıtımı ve satışı yasak olan maddelerin satışını yapmamak

 

Sitemizde yer alan TASARIM , ÇİZİM , LOGO ve YAZILARIN hak sahibi GELİŞTİRİCİ olup , Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları çerçevesinde tüm hakların edinimi yapılmıştır. Bu gerekçeyle GELİŞTİRİCİLER , sitesinde yayınladığı tüm TASARIM , ÇİZİM , LOGO ve YAZILARIN satış, kiralama yada devir haklarını elinde bulundurmaktadır. Php Kodlar aksini belirtmediği sürece ÖMÜR BOYU kullanım hakkı vermektedir. Ancak yazılımlara erişim, yazılımların güncel sürümlerine erişim, yazılımlar üzerindeki değişikliklere , yazılımın farklı versiyonlarına erişim hakkı ve yaşanacak ve yaşanabilecek her teknik sorunun çözümü için alınan her hizmet 10 kez ücretsiz Dosya indirme hakkı ve 6 aylık teknik desteğe sahip olarak sunulacak olup , bu süre sonunda hizmeti alan dilerse ek ücret karşılığında dosya erişim hakkı süresini uzatabilecektir. Aynı zamanda destek süreleri lisans ile koruma altına alınır aynı lisans otomatik güncellemelere erişim hakkı da sağlamaktadır. GEREKSİNİMLER Kullanıcı aldığı tema için gerekli hosting ve domaini kendi temin edecektir. Temaların yada Eklentilerin açıklamalarında alt yapı gereksinimleri belirtilecektir.  Temanın yada Eklentilerin çalıştırılması için gerekli hosting yani barındırma standartları kullanıcı tarafından sağlanmalıdır. Temaların yada Eklentilerin çalışabilmesi için gerekli olan ortam bilgileri tema detaylarında yer alacağı gibi müşteri hizmetlerinden de öğrenilebilir. ÜCRETSİZ HİZMET VE HEDİYELER Size aldığınız temalar ile ücretsiz olarak sunulan hizmetlerin (bot, sanal pos, xml , vb modüller) sunucunuzla uyumsuzluğu yada hosting firmanızın yaptığı değişiklikler neticesinde çalışmaz hale gelmesinden hiçbir zaman TPHP KODLAR sorumlu tutulamaz. Aldığınız tüm hizmetlerde olduğu gibi ek ve ücretsiz hizmetlerde de çalışma platformu gereksinimlerini ASGARİ oranda sağlamak zorundasınız.

DESTEK SİSTEMİ– Destek işlemleri ilgili satıcının email adresi üzerinden yürütülecektir, ancak satıcıya ulaşılamaması yada yaşanan bir sorunun giderilememesi durumunda Php Kodlar ile iletişim kurulması konusunda bir kısıtlama yoktur.

DOSYALARA ERİŞİM HAKKI

Satın aldığınız tema dosyaları indirebilmeniz için 30 gün boyunca panelinizde erişiminize açık olarak yer alır. 30 günün sonunda tema dosyalarına erişim hakkınız sonlandırılır. Çıkacak güncellemelere ve yeni tema dosyalarına erişmek için veya her ne nedenle olursa olsun tema dosyalarınızı kaybetmeniz durumunda eğer bu 30günlük süreyi aşmışsanız dosya erişim hakkı satın almanız gerekir.

Dosya erişim hakkı, daha sonra sitede ilan edilecek bir bedel ile 6 aylık olarak sunulur. Bir temanız için satın alacağınız bir dosya erişim hakkı o temaya ait dosyalara 6 ay boyunca erişme hakkı sağlar. Eğer birden fazla temanız için erişim hakkı talep ederseniz her temanız için dosya erişim hakkını satın almalısınız.

TESLİMAT

Tüm lisanslar ödemelerini takiben anlık olarak aktive edilir ve dosyalara erişim hakkı kullanıcıya sağlanır. Teslimat tamamen internet ortamında yapılmakta olup, tüm indirmeler zaman ve MAC ID ile mühürlenmektedir.

KURULUM
Talep edilmesi durumunda Php Kodlar alınan tema'nın ilk kurulumunu ücretsiz olarak yapılmasını sağlayacaktır, ancak temalara ait menü , kategori yada diğer ayarların yapılmasını garanti etmez.

İPTAL (Sıfır tolerans politikası)

Herhangi bir müşterimiz , bize ait herhangi bir temanın lisanssız kullanımını yapması, illegal dağıtılan dosyaları indirmesi, sitesine yüklemesi gibi işlemler yapması ve bu işlemlerin ekibimizce tespit edilmesi durumunda , müşterinin lisansı yada lisansları, illegal kullanımını yaptığı temaya ait ücreti ödeyene dek kullanıma kapatılır.

İADE

İndirilebilir ürünler kanunlar gereği iade kapsamı dışındadır.

EOL ( End Of Life ) ( Lisans Ömrü )

Her bir sürümün destek sunulma süresi, bir üst sürüm yayınlandıktan sonraki 1 haftaya kadardır. Bu son sürümden önceki sürümleri kullanmanız durumunda sadece üst sürümün yayınlandığı ilk 7 gün içinde kullandığınız sürümle alakalı destek alabileceğiniz anlamına gelir.

UYUŞMAZLIK

Sitemiz üzerinden alınan temalar ile alakalı uyuşmazlıkların çözümünde Ankara mahkemeleri yetkilidir.